Nie od dziś wiadomo, że każda z nas, kobiet, jest inna. Mamy odmienny kolor włosów, oczu. Jedna ma długie paznokcie, druga sztuczne rzęsy, a trzecia pieprzyk pod lewym okiem.
Mimo to – każda z nas jest piękna, a to, co nas niewątpliwie od siebie wyróżnia, to typ twarzy.
Jakie są rodzaje kształtów twarzy?
Do najpopularniejszych kształtów zaliczamy twarze: okrągłą, owalną, trójkątną, podłużną, kwadratową oraz trapezową. Do rzadziej spotykanych można zaliczyć tzw. diamentową (sześciokątną), jak również prostokątną.
- Twarz okrągła – charakteryzuje się przede wszystkim wielkością; ponadto długość i szerokość twarzy są sobie równe. Taki typ twarzy cechuje również szerokie czoło oraz półokrągły zarost włosów. Policzki są pełne, a kości policzkowe – niewidoczne. Co do podbródka – jest on mały, często zaokrąglony. U niektórych pań, posiadających taki typ twarzy, pojawia się tzw. drugi podbródek.
- Twarz owalna – to, co ją odznacza, to przede wszystkim zachowana symetria. Czoło jest wysokie, policzki są najszerszym fragmentem i zwężają się ku podbródkowi, który jest lekko zaokrąglony.
- Twarz trójkątna – w przeważającej mierze jest mała i kanciasta. Wyróżnia się poprzez fakt, że jest długa i zakończona zazwyczaj spiczastym podbródkiem. Najszerszą jej strefą jest wysokie, wypukłe czoło z wyraźnymi kątami na bokach skroni. Kości policzkowe są jedynie lekko zarysowane.
- Twarz podłużna – wskazuje się, że jest bardzo podobna do twarzy owalnej, choć jest zdecydowanie dłuższa, a jej szerokość w każdej ze stref jest taka sama. Zarost włosów przyjmuje się za półokrągły, natomiast czoło jest wysokie. Kości policzkowe, podobnie jak przy twarzy trójkątnej, są lekko zarysowane.
- Twarz kwadratowa – jej cechą charakterystyczną jest fakt, że czoło, policzki, szczęki, a także wysokości wszystkich trzech stref są sobie równe. Czoło jest niskie i szerokie, a kości policzkowe – rozbudowane, przez co policzki wydają się wystające. Kości żuchwy natomiast są kanciaste.
- Twarz trapezowa – swoim wyglądem niektórym może przypominać kształt gruszki. Taki typ twarzy pojawia się w głównej mierze u kobiet po 40. r.ż, kiedy to mięśnie twarzy nie są już tak elastyczne, jak miało to miejsce wcześniej. Pierwsza strefa charakteryzuje się przede wszystkim wąskim, niskim czołem. Policzki są szerokie, a ich kości – lekko zarysowane. W ostatniej strefie – kości żuchwy są kanciaste, a podbródek zlewa się z policzkami.
- Twarz diamentowa – charakteryzuje się tym, że jest szeroka i kanciasta. Czoło jest niskie, a policzki szerokie.
- Twarz prostokątna – jej szerokość w każdej części jest taka sama; czoło jest bardzo wysokie, a policzki płaskie i wydłużone.